Άρσεναλ – Τότεναμ 1-2 (ημίχρονο)

Τρία τέρματα, ένα πέναλτι, εκατέρωθεν φάσεις και σκορ 1-2 υπέρ της Τότεναμ ολοκλήρωσαν το πρώτo ημίχρονο στο ντέρμπι του Λονδίνου. Μείωσε η Άρσεναλ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Λακαζέτ.

Άρσεναλ – Τότεναμ 1-2!

Με αυτό το σκορ ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο «Έμιρεϊτς» για το Λονδρέζικο ντέρμπι στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ.

Μόλις στο 10' η Τότεναμ προηγήθηκε με τον Έρικσεν και στο 40' με εύστοχο πέναλτι του Κέιν σημείωσε το υπέρ της 2-0.

Βέβαια, η γηπεδούχος Άρσεναλ έχοντας ομολογουμένος την υπεροχή στο ματς, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων μείωσε με τον Λακαζέτ.

Ενδεκάδες:

Άρσεναλ (4-3-3): Λένο – Παπασταθόπουλος, Λουίζ, Κολάσινατς, Μάιτλαντ – Τζάκα, Γκουεντουζί, Τορέιρα – Πέπε, Ομπαμεγιάνγκ, Λακαζέτ.

Τότεναμ (4-2-3-1): Γιορίς – Σάντσεζ, Βερτόγκεν, Αλντερβέιρελντ, Ρόουζ – Γουΐνκς, Σισοκό – Λαμέλα, Σον, Έρικσεν – Κέιν.