Εκτέλεσε πέναλτι με... περπάτημα στο Μπάρνσλεϊ – Τσάρλτον! (vid)

Αυτοπεποίθηση που... ξεχείλιζε. Σίγουρος για τον εαυτό του. Τεράστιο ρίσκο. Όμως του βγήκε! Ο Λάιλ Τέιλορ ξεπέρασε και τον... Πογκμπά στα δευτερόλεπτα που χρειάστηκε για να εκτελέσει πέναλτι, όμως, σκόραρε με τρομερό στυλ στο 89' για το τελικό 2-2 της Τσάρλτον με τη Μπάρνσλεϊ!

Απείχαν ελάχιστα δευτερόλεπτα από την ολοκλήρωση της αναμέτρησης για το πρωτάθλημα της Τσάμπιονσιπ στο Oakwell.

Η Μπάρνσλεϊ είχε το προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου και ήταν έτοιμη να πανηγυρίσει τη νίκη.

Η Τσάρλτον κέρδισε πέναλτι. Ο Λάιλ Τέιλορ θέλησε να το εκτελέσει. Και τέτοια άνεση και ψυχραιμία, δεν έχει αντικρίσει ποτέ κανείς!

Περπάτησε μέχρι την άσπρη βούλα, εκτέλεσε εύστοχα στέλνοντας τον αντίπαλο γκολκίπερ στην άλλη γωνία και... πίκαρε τους αντιπάλους του δείχνοντάς τους πως όλα θέλουν την ηρεμία τους...