Οι αγκαλιές του Πεπ, το VAR, η κουβέντα με Ποτσετίνο και ο... καφές! (vid)

Τρομερές ήταν οι σκηνές που εκτυλίχθηκαν στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης της Μάντσεστερ Σίτι με την Τότεναμ όταν ο Γκάμπριελ Ζέσους... νόμιζε ότι σκόραρε! Η αγκαλιά... συγγνώμης και ανακωχής του Πεπ με τον Αγουέρο, το VAR, η ακύρωση του γκολ για τους «πολίτες» και η κουβέντα του Γκουαρδιόλα με τον Ποτσετίνο για την τεχνολογία και την έκβαση του ματς.

Στο 92o λεπτό του Σαββατιάτικου αγώνα στο Etihad, εκτελείται ένα κόρνερ από δεξιά για τους Πρωταθλητές, ο Λαπόρτ προσπαθεί να πάρει την κεφαλιά, η μπάλα χτυπάει στο χέρι του, καταλήγει στον Ζέσους, αυτός καταφέρνει να ελιχθεί για να σουτάρει και σκοράρει για το 3-2!

Μέσα στο ντελίριο και το ξέσπασμα παικτών και οπαδών της Σίτι, ο Γκουαρδιόλα βρίσκει ευκαιρία να αγκαλιάσει τον Αγουέρο και να του εξηγήσει τη συμπεριφορά του και ό,τι θα περίμενε από εκείνον, έπειτα από τον καυγά τους τη στιγμή που ο Αργεντινός έγινε αλλαγή στο ματς.

Έπειτα, ο ρέφερι περιμένει την ενημέρωση από τον... πύργο ελέγχου του VAR για το γκολ και τη στιγμή που ακυρώνει το γκολ και το σκορ μένει στην ισοπαλία, οι Ποτσετίνο και Πεπ αγκαλιάζονται και αρχίζουν την κουβέντα. Δυο σπουδαίοι ποδοσφαιράνθρωποι, δυο πολύ ωραίοι χαρακτήρες, σε τέτοια στιγμή έντασης ήταν απλά αγκαλιασμένοι και τα έλεγαν για την έκβαση του ματς...

Λίγο αργότερα, ο κόουτς των «πολιτών» δεν άντεξε και... πέταξε τα βέλη του προς τους υπεύθυνους του VAR, λέγοντας: «Στο πρώτο ημίχρονο δεν είδαν το πέναλτι; Ρωτήστε τους δύο βοηθούς και μετά ρωτήστε και στο Λονδίνο το VAR. Δεν είμαι εγώ το VAR, πηγαίνετε να ρωτήσετε στο Λονδίνο τους υπεύθυνους. Είναι πέναλτι, ο Λαμέλα πηγαίνει πάνω στον Ρόντρι, Ίσως είχαν πάει για... καφέ εκεί στο VAR και δεν είδαν τη φάση. Επίσης πως γίνεται πέρυσι στο Τσάμπιονς Λιγκ να μην είναι χέρι αυτό του Γιορέντε και φέτος να είναι χέρι αυτή η φάση; Γιατί; Πως γίνεται να μην είναι πέναλτι αυτό του Κρίστενσεν στον τελικό του Super Cup και να μην είναι παράβαση που ο Αντριάν δεν πατάει στη γραμμή στο πέναλτι;».

Τους πήρε όλους η μπάλα από τον Καταλανό...