Φορτσάτο ξεκίνημα για Λιντς

Με σκορ 3-1 πέρασε η Λιντς από την έδρα της Μπρίστολ Σίτι στην πρεμιέρα του νέου πρωταθλήματος της Τσάμπιονσιπ, σε μια νίκη – ένδειξη για τις προθέσεις της ομάδας του Μαρσέλο Μπιέλσα και για τη νέα αγωνιστική περίοδο...

Τα «παγώνια», πέρυσι έφτασαν μέχρι τα ημιτελικά των Playoffs ανόδου κι εκεί αποκλείστηκαν από την πιο έτοιμη και μαχητική Ντέρμπι Κάουντι του Φρανκ Λάμπαρντ.

Ο Μαρσέλο Μπιέλσα παρέμεινε στον πάγκο της Λιντς και η ομάδα του ξεκίνησε με ιδανικό τρόπο τις υποχρεώσεις της για την Τσάμπιονσιπ της σεζόν 2019-2020.

Το τελικό 3-1 στην έδρα της Μπρίστολ Σίτι διαμορφώθηκε με τα γκολ των Πάμπλο Ερνάντες (27'), Πάτρικ Μπάμφορντ (57') και Τζακ Χάρισον (72') από πλευράς Λιντς, με τους γηπεδούχους να μειώνουν στο τελικό σκορ στο 79ο λεπτό με τον Αντρέας Βέιμαν.