Πρεμιέρα… όνειρο στην Τσάμπιονσιπ! (video)

Η χρονιά ξεκίνησε ιδανικά. Πολλά γκολ, τρομερό πάθος… γενικώς ματσάρα! Η πρεμιέρα της Τσάμπιονσιπ ανάμεσα σε Λούτον και Μίντλεσμπρο τα είχε όλα. Τελικό σκορ 3-3 και όλοι αναρωτιόμαστε πλέον… τι άλλο μας περιμένει!

Το πρώτο ημίχρονο ήταν χορταστικό, με πολλές εναλλαγές συναισθημάτων. Η «Μπόρο» προηγήθηκε με το γρήγορο γκολ του Φλέτσερ (7’), όμως οι γηπεδούχοι κατόρθωσαν σε διάστημα επτά λεπτών να φέρουν τούμπα το ματς χάρη στα γκολ των Μπράντλεϊ (17’) και Κρέινι (24’). Οι παίκτες της Μίντλεσμπρο ωστόσο συνέχιζαν να πιέζουν και με τον Ασομπαλόνγκα έφεραν ξανά το ματς στα ίσα στο 37’.

Ανατροπή ξανά στο δεύτερο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να παίρνουν εκ νέου το προβάδισμα στο 68’ με το γκολ του Γουίνγκ και να χάνουν σημαντική ευκαιρία να «καθαρίσουν» το ματς, όταν στο 82’ ο Ασομπαλόνγκα αστόχησε από το σημείο του πέναλτι. Εν τέλει, όμως, τιμωρήθηκαν αφού στο 85’ ο Κόλινς βρήκε δίχτυα και ισοφάρισε για  τη Λούτον στο τελικό 3-3.