Τα συναισθήματα στις εξέδρες του «Γουέμπλεϊ» (vids)

Από τη μια μια... παρολίγον έκρηξη σε πανηγυρισμούς από τους οπαδούς της Γουότφορντ στην χαμένη ευκαιρία του Περέιρα, η χαρά των φίλων της Σίτι για τα δυο γκολ της ομάδας τους στο πρώτο ημίχρονο και η απογοήτευση του πιτσιρικά που στήριξε από κοντά τους αγαπημένους του «hornets».

Πάντα όταν διακυβεύεται ένα τρόπαιο, τα πλάνα από τις εξέδρες με τους οπαδούς των δύο φιναλίστ μιλούν από μόνα τους.

Τα συναισθήματα ποικίλουν και φυσικά είναι στην πιο δυνατή μορφή τους, ανάλογα με την εξέλιξη της αναμέτρησης κι όσα έχει καταφέρει να κάνει η ομάδα της κάθε αντίπαλης παράταξης οπαδών.

Το απόγευμα του Σαββάτου στο «Γουέμπλεϊ», οι οπαδοί της Γουότφορντ πετάχτηκαν από τις θέσεις τους στη χαμένη ευκαιρία του Περέιρα στο 10ο λεπτό, όμως, αυτοί που πανηγύρισαν κανονικά ήταν οι φίλοι της Σίτι με τα γκολ των Νταβίντ Σίλβα και Ζέσους.

Ακόμα πιο δυνατή είναι η εικόνα του πιτσιρίκου στις εξέδρες των «hornets» που είναι απογοητευμένος βλέποντας το 2-0 από την ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα.