Η Ρέιντζερς πάτησε την αδιάφορη Σέλτικ (vids)

Έχοντας κατακτήσει ήδη το 8ο σερί πρωτάθλημα, η Σέλτικ παρουσιάστηκε άνευρη και... αδιάφορη στο old firm του «Άιμπροξ», με αποτέλεσμα η Ρέιντζερς να φτάσει με μεγάλη άνεση στο τελικό 2-0.

Η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ θα μπορούσε να έχει διευρύνει το τελικό σκορ του μεγάλου ντέρμπι, ωστόσο, πέτυχε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και ήταν υπεραρκετό για την μεγάλη νίκη, άσχετα αν αυτή έχει αντίκτυπο μονάχα στο ηθικό κομμάτι.

Ο Ταβερνίερ με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 2ο λεπτό, με τη μπάλα να περνάει απ' όλα τα σώματα και να καταλήγει στα δίχτυα άνοιξε το σκορ, για να διαμορφωθεί το αποτέλεσμα της αναμέτρησης στο 62ο λεπτό.

Ο Καμαρά έκανε την κάθετη, ο Ντεφό άφησε τη μπάλα να περάσει κάτω απ' τα πόδια του κι ο Άρφιλντ έγινε τελικός αποδέκτης για να τελειώσει σωστά τη φάση και να γράψει το 2-0.