Τσέλσι-Γουότφορντ 0-0 (Ημίχρονο)

Χωρίς σκορ (0-0) ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο του «Stamford Bridge» ανάμεσα στην Τσέλσι και τη Γουότφορντ για την 37η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Οι φιλοξενούμενοι βάζουν δύσκολα στους παίκτες του Σάρι σε αυτά τα πρώτα 45 λεπτά, με τον Ιταλό τεχνικό να χάνει τον Ενγκολό Καντέ από το 10ο μόλις λεπτό λόγω προβλήματος τραυματισμού. Ο Γάλλος αντικαταστάθηκε από τον Λόφτους-Τσικ.

Η μεγαλύτερη στιγμή του πρώτου μέρους σημειώθηκε ωστόσο δύο λεπτά νωρίτερα (8’). Η σέντρα του Χολέμπας βρήκε τον Ντίνι, ο επιθετικός της Γουότφορντ σημάδεψε την εστία με υπέροχη κεφαλιά αλλά ο Κέπα κατέγραψε μια από τις ωραιότερες επεμβάσεις της σεζόν...

Οι «μπλε» βρήκαν τα επιθετικά τους πατήματα με τη συμπλήρωση του ημιώρου αλλά ο Πέδρο δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ τις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν στο 35ο και 41ο λεπτό.

Οι συνθέσεις

Τσέλσι: Κέπα, Λουίζ, Κρίστενσεν, Αθπιλικουέτα, Αλόνσο, Ζορζίνιο, Κόβασιτς, Καντέ (10’ Λόφτους-Τσικ), Αζάρ, Πέδρο, Ιγκουαΐν

Γουότφορντ: Φόστερ, Μαριάπα, Κάθκαρτ, Χολέμπας, Κίκο,Τσαλομπά, Ντουκουρέ, Χιούζ, Περέιρα, Ντεολοφέου, Ντίνι