Μπέρνλι-Μάντσεστερ Σίτι 0-0 (Ημίχρονο)

Χωρίς σκορ (0-0) ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο του «Τερφ Μουρ» ανάμεσα στην Μπέρνλι και την Μάντσεστερ Σίτι για την 36η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Η ομάδα του Σον Ντάις έχει καταφέρει στο μεγαλύτερο μέρος των πρώτων 45 λεπτών να κρατήσει τους «πολίτες» μακριά από την εστία της ενώ πλησίασε η ίδια στο γκολ με τον Έντερσον να προλαβαίνει τον Γουντ που ετοιμαζόταν να ανοίξει το σκορ από θέση τετ-α-τετ.

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με τα καθυστερημένα τελειώματα των Μπερνάρντο Σίλβα(28’) και Νταβίντ Σίλβα (33’) ενώ το σουτ του Αγουέρο στο 40ο λεπτό πέρασε λίγο άουτ.