Παράνοια στο «Έλαν Ρόουντ»! Η Λιντς σκόραρε «βρώμικα» και ο Μπιέλσα άφησε την Άστον Βίλα να ισοφαρίσει... (video)

Το απόλυτο χάος σημειώθηκε σήμερα στο «Έλαν Ρόουντ»! Αφορμή η φάση του 72ου λεπτού...

Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν στο πλαίσιο της 45ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Τσάμπιονσιπ και μέχρι εκείνο το χρονικό σημείο το σκορ δεν είχε ανοίξει ενώ τίποτα δεν προμήνυε όσα θα ακολουθούσαν στη συνέχεια.

Παίκτης των «χωριατών» βρέθηκε στο χορτάρι, οι παίκτες του Μπιέλσα αψήφησαν τον τραυματισμό του και ο Ματέους Κλιχ πέτυχε το 1-0 για τους γηπεδούχους. Έξαλλοι οι φιλοξενούμενοι, με τον Ελ Γκάζι να αντιδρά άσχημα και να αποβάλλεται...

Τη φωτιά έσβησε ο Μαρτσέλο Μπιέλσα, με τον τεχνικό της Λιντς να δίνει εντολή στους παίκτες του να αφήσουν τον αντίπαλο να ισοφαρίσει στο 77ο λεπτό με τον Άλμπερτ Αντομά ώστε να επέλθει δικαιοσύνη!