Άρσεναλ – Ρεν 2-0 (Ημίχρονο)

Μέσα σε δέκα λεπτά η Άρσεναλ σημείωσε δύο γκολ και απέκτησε από το πρώτο κιόλας ημίχρονο το προβάδισμα πρόκρισης σε βάρος της Ρεν! Καταιγιστικοί οι Λονδρέζοι, έχουν… ρεφάρει το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα (3-1) και κρατούν στα χέρια τους το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Γιουρόπα Λιγκ.

Μόλις στο 5’, έπειτα από ασίστ του Ράμσεϊ, ο Ομπαμεγιάνγκ έγραψε με προβολή το 1-0, ενώ στο 15’ ο επιθετικός της Άρσεναλ σέρβιρε στον Μάιτλαντ Νάιλς για το 2-0, που μέχρι στιγμής είναι σκορ πρόκρισης.

Άρσεναλ: Tσεχ, Μάιτλαντ- Νάιλς, Μουστάφι, Κοσιελνί, Μονρεάλ, Κολάσινατς, Τζάκα, Ράμσεϊ, Εζίλ, Λακαζέτ, Ομπαμεγιάνγκ.

Στον πάγκο: Λένο, Μχιταριάν, Τορέιρα, Ιγουόμπι, Σουάρεθ, Γκεντουζί, Νκετιάχ.

Ρεν: Κουμπέκ, Ντα Σίλβα, Μέξερ, Μπενσεμπαίνι, Τραορέ, Σαρ, Γκρενιέ, Μπουριγκό, Αντρέ, Νιάνγκ, Μπεν Αρφά

Στον πάγκο: Μπαντιασίλε, Ζεφάν, Ντούμπια, Γκελίν, Σιλίκι, Ντελ Καστίγιο, Ούνου.