Ξανά κορυφή για Νόριτς, νίκη με νέο προπονητή η Γουέστ Μπρομ (vid)

Με άνεση την οποία ίσως δεν φανερώνει το τελικό 3-2 επί της Χαλ, η Νόριτς επέστρεψε στην κορυφή της Τσάμπιονσιπ έπειτα και από την 37η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η Άστον Βίλα έφτασε στο 3-1 επί της Νότιγχαμ Φόρεστ, θετικό αποτέλεσμα στο ντεμπούτο του νέου κόουτς της Γουέστ Μπρομ, 3-0 τη Σουόνσι. Απίστευτο περιστατικό σε πέναλτι που κέρδισαν οι «κύκνοι»...

Τα «καναρίνια» του Φάρκε είχαν πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων από τα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα απέναντι στις «τίγρεις» και δεν κινδύνευσαν ιδιαίτερα, πετυχαίνοντας γρήγορα και στο δεύτερο ημίχρονο το τρίτο γκολ για να κατακτήσουν το «τρίποντο» και να βρεθούν στο +2 από τη Λιντς.

Στο «City Ground», η Άστον Βίλα μετά το 1-0 επί της Μπέρμιγχαμ στο μεγάλο κι επεισοδιακό ντέρμπι των Μίντλαντς όπου οπαδός εισέβαλε στον αγωνιστικό χώρο και χτύπησε τον Γκρίλις, επικράτησε 3-1 της Νότιγχαμ Φόρεστ. Μάλιστα, οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί από το 3ο λεπτό και μόλις το ρολόι έδειξε 15' είχε γίνει ήδη η ανατροπή!

Στο «Χόθορνς», στο πρώτο παιχνίδι της Γουέστ Μπρομ μετά την απόλυση του Ντάρεν Μουρ και με τον Τζίμι Σαν στον πάγκο, οι «baggies» επιβλήθηκαν 3-0 της Σουόνσι, η οποία έχασε πέναλτι με απίστευτα αστείο τρόπο που θα δείτε στο παρακάτω βίντεο...

Οι Μίλγουολ και Ρόδεραμ που ζορίζονται χαμηλά στη βαθμολογία, πέρασαν από τις έδρες των Μπέρμιγχαμ (2-0) και ΚΠΡ (2-1) αντίστοιχα, ενώ, η Πρέστον επιβλήθηκε 2-1 της Μίντλεσμπρο εκτός έδρας...