Πρέμιερ Λιγκ - 26η αγωνιστική (Ημίχρονα)

Προβάδισμα δύο τερμάτων έχει χτίσει η Λίβερπουλ στο «Άνφιλντ» απέναντι στην Μπόρνμουθ (2-0) στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Με το ίσιο σκορ προηγείται η Άρσεναλ στην έδρα της Χάντερσφιλντ, 1-0 η Γουέστ Χαμ στο «Σέλχαρστ Παρκ» απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας.

Τα γκολ των Μανέ (24’) και  Βαϊνάλντουμ (34’) είναι αυτά που χωρίζουν μέχρι στιγμής το συγκρότημα του Γιούργκεν Κλοπ από τα «κεράσια». Ενδεχομένως από θέση οφσάιντ το πρώτο τέρμα των «κόκκινων».

Παρόμοια εικόνα και στο «Kirklees», με την Άρσεναλ να προηγείται με το ίδιο σκορ χάρις στα τέρματα των Ιγουόμπι (16’)και Λακαζέτ (44’) ενώ η Γουέστ Χαμ έχει πάρει κεφάλι στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Νομπλ στο 27ο λεπτό της συνάντησης. Στο 0-0 οι υπόλοιπες συναντήσεις.