Γουέστ Χαμ – Λίβερπουλ 1-1 (ημίχρονο/vids)

Με γκολ που δεν έπρεπε να μετρήσει λόγω οφσάιντ προηγήθηκε η Λίβερπουλ στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου, ισοφάρισε η Γουέστ Χαμ άμεσα με κομπίνα από εκτέλεση φάουλ. Στο ισόπαλο 1-1 το πρώτο μέρος στην αγγλική πρωτεύουσα...

Οι «κόκκινοι» προηγήθηκαν με τη δεύτερη καλή τους ευκαιρία στο ματς, ωστόσο, υπήρχε οφσάιντ και δεν θα έπρεπε να μετρήσει το γκολ. Ο Μίλνερ ήταν εκτεθειμένος και μάλιστα μπροστά στον επόπτη όταν πήρε τη μπάλα από δεξιά για να κάνει το γύρισμα και ο Μανέ αφού πρώτα στριφογύρισε για να φέρει τη μπάλα στο αριστερό, άνοιξε το σκορ με ωραίο τρόπο στο 22'.

Μόλις έξι λεπτά αργότερα, από εκτέλεση φάουλ με πολύ απλή αλλά αιφνιδιαστική κομπίνα, ο Φελίπε Άντερσον έβγαλε τον Μικάιλ Αντόνιο στην περιοχή κι αυτός με χαμηλό σουτ ισοφάρισε στο 1-1 του ημιχρόνου.