Ημίχρονα: Δύο γκολ μπροστά η Γιουνάιτεντ, δημιουργεί πρόβλημα στο «Άνφιλντ» ο Τάουνσεντ...

Μόνο 4 τέρματα έχουν καταγραφεί στα ημίχρονα των έξι αναμετρήσεων που ξεκίνησαν στις 17:00 (σ.σ. Ώρα Ελλάδος) για την 23η αγωνιστική της Πρέμιερ  Λιγκ.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δείχνει να πηγαίνει ολοταχώς για την έβδομη συνεχόμενη νίκη της σε όλες τις διοργανώσεις, βρισκόμενη μπροστά στο σκορ με 2-0 επί της Μπράιτον. Πογκμπά με πέναλτι (27’) και Ράσφορντ (42’) τα γκολ για το συγκρότημα του Σόλσκιερ.

Η Λίβερπουλ αντιθέτως τα βρίσκει σκούρα στο «Άνφιλντ» απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας, η οποία έχει ανοίξει το σκορ με τον Τάουνσεντ στο 34ο λεπτό. Στα υπόλοιπα ματς μόνο η Νιούκαστλ έχει βρει το δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα, με τον Σαρ να ανοίγει το σκορ στο 24ο λεπτό της αναμέτρησης με την Κάρντιφ.