Λίβερπουλ – Άρσεναλ 4-1 (ημίχρονο)

Απίστευτο το πρώτο ημίχρονο του ντέρμπι στο Άνφιλντ, με τη Λίβερπουλ μέσα σε 90 δευτερόλεπτα να γυρίζει το ματς και να προηγείται πλέον με τρία γκολ διαφορά στην ανάπαυλα!

Οι Λονδρέζοι προηγήθηκαν με τον Μέιτλαντ – Νάιλς μόλις στο 11ο λεπτό με προβολή από σέντρα του πολύ καλού Ιγουόμπι, ωστόσο, μέχρι το 16' όλα θα ανατρέπονταν.

Αρχικά, από λάθος απομάκρυνση του Λιχστάινερ πάνω στον Μουστάφι, ο Φιρμίνο ισοφάρισε στο 14', ενώ, 90 δευτερόλεπτα πιο μετά με ατομική ενέργεια, διαλύοντας την άμυνα των «κανονιέρηδων», ο Βραζιλιάνος φορ θα πετύχαινε και δεύτερο γκολ.

Το 3-1 έγραψε ο Μανέ με εύκολο σουτ στην κίνηση από ασίστ πάρε – βάλε του Σαλάχ σε ανύπαρξη άμυνα των φιλοξενούμενων στο 32', ενώ, αφού ο Sokratis ανέτρεψε τον Σαλάχ στο 45', έγινε και το 4-1 από τον Αιγύπτιο σούπερ σταρ!