Έβερτον – Τότεναμ 1-3 (ημίχρονο)

Τρομερό παιχνίδι στο Γκούντισον Παρκ, με την Τότεναμ να κάνει ανατροπή άμεσα και να απαντάει με τους Σον, Ντέλε Άλι και Κέιν στο γκολ που είχε βάλει προσωρινά μπροστά τα «ζαχαρωτά» από τον Θίο Γουόλκοτ!

Στο 21ο λεπτό από γύρισμα του Κάλβερτ – Λιούιν από αριστερά ο Γουόλκοτ πλάσαρε στην κίνηση για να βάλει μπροστά την ομάδα του Μάρκο Σίλβα, ωστόσο, μέσα σε 8 λεπτά τα πάντα άλλαξαν.

Στο 27' οι Πίκφορντ και Ζούμα έκαναν μεγάλο λάθος που δεν άκουσαν ο ένας τον άλλο, συγκρούστηκαν και ο Σον που παραμόνευε εκμεταλλεύτηκε το λάθος για το 1-1.

Στο 35' ολοκληρώθηκε η ανατροπή από τον Ντέλε Άλι που πλάσαρε δυνατά με το δεξί από την απόκρουση του Πίκφορντ σε διαγώνιο χαμηλό σουτ του Σον.

Στπ 41' ήρθε και το τρίτο γκολ με τον Κέιν να πλασάρει σε κενή εστία από την εκτέλεση φάουλ του Τρίπιερ στο δοκάρι.