Κάρντιφ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-3 (Ημίχρονο)

Με σκορ 3-1 προηγείται η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Κάρντιφ με το πέρας του πρώτου ημιχρόνου.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» ευτύχησαν να ανοίξουν νωρίς το σκορ, αφού ο Μάρκους Ράσφορντ χρίστηκε σκόρερ στο 4ο μόλις λεπτό με αριστουργηματική εκτέλεση φάουλ. Το συγκρότημα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ συνέχισε με διάθεση για επιθετικό ποδόσφαιρο και στο 29ο λεπτό ήρθε το δεύτερο τέρμα... Ο Ερέρα επιχείρησε ένα σουτ από τα 30 μέτρα, η μπάλα κόντραρε στον Κάνιγχαμ και πήρε το κατάλληλο ύψος για να... «απενεργοποιήσει» τον Έθεριτζ, ο οποίος δεν μπόρεσε να αντιδράσει παρά την εντυπωσιακή του εκτίναξη.

Στο 38ο λεπτό το παιχνίδι απέκτησε νέο ενδιαφέρον αφού η λανθασμένη υπόδειξη του Μάικ Όλιβερ για χέρι του Ράσφορντ εντός περιοχής επέτρεψε στον Καμαράσα να μειώσει από τα έντεκα μέτρα. Δύο λεπτά αργότερα ωστόσο οι φιλοξενούμενοι απέκτησαν ξανά προβάδισμα δύο τερμάτων. Πογκμπά, Λίνγκαρντ και Μαρσιάλ συνδυάστηκαν άψογα, με τον τελευταίο να πλασάρει εύστοχα από πλάγια θέση για το 3-1...

Οι συνθέσεις

Κάρντιφ: Έθεριτζ, Μπαμπά, Μόρισον, Εκουελέ, Κάνινγκχαμ, Γκούναρσον, Άρτερ, Καμαράσα, Χόιλετ, Μέρφι, Πάτερσον

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Λίντελοφ, Τζόουνς, Γιάνγκ, Σο, Μάτιτς, Ερέρα, Πογκμπά, Λίνγκαρντ, Μαρσιάλ, Ράσφορντ