Σαλάχ, ο κορυφαίος σκόρερ με Κλοπ

Με το 6ο του γκολ στις συναντήσεις του με τη Γουότφορντ, ο Μοχάμεντ Σαλάχ έφτασε πλέον στα 49 τέρματα στην Πρέμιερ Λιγκ με την κόκκινη φανέλα, όντας ο κορυφαίος σκόρερ της Λίβερπουλ υπό τις οδηγίες του Γιούργκεν Κλοπ!

Ο Αιγύπτιος αστέρας του συλλόγου του Μέρσεϊσαϊντ άνοιξε το σκορ στο Vicarage Road προτού οι Αλεξάντερ – ¶ρνολντ και Φιρμίνο διαμορφώσουν το τελικό 3-0 για τη 13η αγωνιστική της φετινής Πρέμιερ Λιγκ, φτάνοντας αισίως στα 9 γκολ για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο.

Απέναντι στους «hornets», ήταν το 6ο του γκολ σε 186 αγωνιστικά λεπτά των μεταξύ τους αναμετρήσεων, ενώ πλέον έχει μετρήσει 39 τέρματα στο κορυφαίο πρωτάθλημα ως μέλος των «κόκκινων».

Αυτά, είναι τα περισσότερα γκολ που έχει πετύχει ποδοσφαιριστής της Λίβερπουλ υπό τις οδηγίες του Γιούργκεν Κλοπ, παρά το γεγονός πως ο Σαλάχ έχει παίξει στο 41% των αγώνων που έχει συμπληρώσει ο Γερμανός προπονητής στην Πρέμιερ (49 ματς παρών ο «Φαραώ» από τα 119 παιχνίδια του «Kloppo»)!