Πρέμιερ Λιγκ -13η Αγωνιστική (Ημίχρονα)

Ολοκληρώθηκαν τα πρώτα 45 λεπτά στις έξι απογευματινές αναμετρήσεις του Σαββάτου για την 13η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Σαρωτική παρουσιάζεται η Μάντσεστερ Σίτι στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου απέναντι στη Γούεστ Χαμ, με την ομάδα του Γουαρντιόλα να προηγείται με σκορ 3-0 χάρις στα τέρματα των Νταβίντ Σίλβα (11’), Στέρλινγκ (19’) και Σανέ (34΄).

Λίβερπουλ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν έχουν καταφέρει ως στιγμής να διασπάσουν τις άμυνες των Γουότφορντ  και Κρίσταλ Πάλας αντίστοιχα (0-0) ενώ η Φούλαμ προηγείται της Σαουθάμπτον με 2-1. Οι «Άγιοι» προηγήθηκαν στο 18’ με γκολ του Άρμστρονγκ αλλά οι γηπεδούχοι έφεραν... τούμπα το ματς με τους Μίτροβιτς (33’) και Σίρλε (44’).

Με δέκα παίκτες από το 28ο λεπτό συνεχίζει η Λέστερ απέναντι στην Μπράιτον λόγω αποβολής του Μάντισον με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Οι «γλάροι» είχαν προηγουμένως (15’) ανοίξει το σκορ με τον Μάρεϊ να βρίσκει δίχτυα στην 100η του συμμετοχή στην Πρέμιερ Λιγκ. Χωρίς σκορ το Έβερτον-Κάρντιφ.