Πρέμιερ Λιγκ - 12η Αγωνιστική (Ημίχρονα)

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο των τεσσάρων αναμετρήσεων που ξεκίνησαν στις 17:00 για τη 12η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Με το γκολ του Πρίτσαρντ προηγείται η Χάντερσφιλντ (1-0) της Γουέστ Χαμ στο «Kirklees». Αυτό είναι το πρώτο γκολ που πετυχαίνουν οι γηπεδούχοι στο «σπίτι» τους μετά από 726 αγωνιστικά λεπτά και την αναμέτρηση του περασμένου Απρίλη με τη Γουότφορντ.

Η Νιούκαστλ προηγείται της Μπόρνμουθ με 2-1. Ο Σάλομον Ροντόν (7’, 40’) πέτυχε τα δύο πρώτα του γκολ στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ για να μειώσει στις καθυστερήσεις του πρώτο μέρους ο Λερμά (45+6’).

Ο Μανόλο Γκαμπιαντίνι βρήκε δίχτυα σε αναμέτρηση του «St Mary’s» μετά από 391 ημέρες, δίνοντας προβάδισμα στους «Αγίους» στο εικοσάλεπτο του ματς με τη Γουότφορντ. Χωρίς σκορ (0-0) το Λέστερ-Μπέρνλι.