Τιμωρήθηκε από τα λάθη και την… ατυχία η Ρέιντζερς!

Στο πιο χορταστικό, από άποψη θεάματος, παιχνίδι του Γιουρόπα Λιγκ, η Ρέιντζερς πλήρωσε την αμυντική της ολιγωρία και ηττήθηκε από την Σπαρτάκ στη Μόσχα με σκορ 4-3! Δοκάρι στις καθυστερήσεις είχαν οι γηπεδούχοι!

Κανείς δεν περίμενε τέτοια εξέλιξη! Ειδικά από τη στιγμή που οι ποδοσφαιριστές του Στίβεν Τζέραρντ πήραν το προβάδισμα τρεις (!) φορές κατά τη διάρκεια του αγώνα!

Για κάθε γκολ των Σκωτσέζων, οι γηπεδούχοι είχαν άμεση απάντηση μέχρι που πήραν το προβάδισμα στο 59’ με τον Χάνι! Η Ρέιντζερς επιχείρησε να αντιδράσει στα εναπομείναντα λεπτά, δημιούργησε ευκαιρίες, όμως εν τέλει δεν είχε ούτε την τύχη με το μέρος της αφού η προσπάθεια του Κάτιτς στις καθυστερήσεις προσέκρουσε στο δοκάρι της Σπαρτάκ!

Με το αποτέλεσμα αυτό, η Ρέιντζερς έχασε την ευκαιρία να προσπεράσει τη Βιγιαρεάλ μετά την ισοπαλία της με την Ραπίντ Βιέννης (0-0) και παρέμεινε στη 2η θέση, σε ισοβαθμία με την Σπαρτάκ Μόσχας.