ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ-Τσέλσι 0-0 (Ημίχρονο)

Χωρίς σκορ (0-0) ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο ανάμεσα στην ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ και την Τσέλσι για την 4η αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

Η ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι δεν έχει καταφέρει να απειλήσει τους Λευκορώσους, οι οποίοι δεν δυσκολεύτηκαν ιδιαίτερα να οδηγηθούν στα αποδυτήρια με το μηδέν στα μετόπισθεν.

Οι γηπεδούχοι πάντως, όχι μόνο απείλησαν αλλά βρέθηκαν και μια ανάσα από το ανοίξουν το σκορ με το σουτ του Μπάγκα στο 12ο λεπτό, το οποίο σταμάτησε στην αριστερή κάθετη δοκό του Κέπα! Στο επόμενο λεπτό ακολούθησε και η κεφαλιά του Ντραγκούν αλλά ο πορτιέρο των «μπλε» βρέθηκε σε κατάσταση ετοιμότητας.

Οι συνθέσεις

ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ: Σερμπίτσκι, Βολκόφ, Φιλιπένκο, Ρίος, Φιλίποβιτς, Ντραγκούν, Χλεμπ, Μπάγκα, Σκάβις, Στάσεβιτς, Σίγκνιεβιτς

Τσέλσι: Κέπα, Κρίστενσεν, Κέιχιλ, Ζαμπακόστα, Έμερσον, Λόφτους-Τσικ, Μπάρκλεϊ, Ζορζίνιο, Πέδρο, Αζάρ, Ζιρού