Πλώρη για τους «16» η Σίτι, αντέχει η Γιουνάιτεντ

Με προβάδισμα δύο τερμάτων από το πρώτο μέρος απέναντι στη Σαχτάρ Ντόνετστκ και με τη Λιόν να κάνει δώρο απέναντι στη Χόφενχαϊμ, η Μάντσεστερ Σίτι μπορεί να θεωρείται από απόψε μια από τις 16 ομάδες της νοκ-άουτ φάσης του Τσάμπιονς Λιγκ. Στο 0-0 το Γιουβέντους – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την ομάδα του Μουρίνιο ν' αντέχει με σθεναρή άμυνα.

Οι «πολίτες» προηγήθηκαν στο 13ο λεπτό με το εύκολο γκολ του Νταβίντ Σίλβα από ασίστ του Μαχρέζ, ενώ, δέκα λεπτά αργότερα, ο Στέρλινγκ σκόνταψε και πήρε το πιο αστείο πέναλτι της καριέρας του, με τον Ζέσους να γράφει το 2-0 για τους «πολίτες» σε μια πολύ άνετη βραδιά για εκείνους.

Η Γιουνάιτεντ στο Τορίνο περνάει δύσκολες στιγμές, όμως αντέχει στην πίεση και είδε τον Σάμι Κεντίρα να πετυχαίνει το δοκάρι στο 35ο λεπτό.