Επιστροφή στις νίκες με... come-back του Γκρίλις! (vids)

Η ¶στον Βίλα ξεπέρασε τις δύο διαδοχικές ήττες και επανήλθε στα θετικά αποτελέσματα, επικρατώντας 2-0 της Μπόλτον στο «Βίλα Παρκ»! Πρώτο γκολ για τον Τζακ Γκρίλις έπειτα από τον περασμένο Απρίλη!

Η ομάδα των Ντιν Σμιθ και Τζον Τέρι, εκμεταλλεύτηκε το πολύ νωθρό ξεκίνημα των φιλοξενούμενων και μόλις στο 4ο λεπτό, ο Γκρίλις έγινε αποδέκτης πολύ όμορφης κάθετης μπαλιάς, πέρασε και τον τερματοφύλακα των «γουόντερερς» και πλάσαρε σε κενή εστία για το 1-0, σκοράροντας για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν!

Στη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα κι ενώ η Μπόλτον είχε αρχίσει να βγάζει αντίδραση, παίζοντας αρκετά σκληρά είναι η αλήθεια, ακυρώθηκε ορθά γκολ του Τσέστερ για οφσάιντ, ωστόσο αυτός θα έπαιρνε το αίμα του πίσω στο δεύτερο ημίχρονο.

Με κεφαλιά στο 58ο λεπτό και πάλι από ελεγχόμενη θέση οφσάιντ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για να γράψει το 2-0 και να κλειδώσει τους τρεις βαθμούς για τη Βίλα σε αυτό το πρώτο ματς της 16ης αγωνιστικής της Τσάμπιονσιπ.