Σαν σήμερα: Ο Τέρι υπερασπίζεται τα γκολπόστ της Τσέλσι (video)

Μέχρι και τερματοφύλακας έπαιξε ο Τζον Τέρι επί των ημερών του στην Τσέλσι, κάτι που συνέβη σαν σήμερα πριν από 12 χρόνια!

Ο άλλοτε αρχηγός των «μπλε» κλήθηκε να καθίσει κάτω από τα γκολπόστ σε εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Ρέντινγκ για το πρωτάθλημα της Πρέμιερ Λιγκ, όπου τα πράγματα δεν είχαν κυλήσει... ακριβώς όπως τα ήθελε ο Ζοσέ Μουρίνιο.

Πρόκειται για το ματς που ο Πετρ Τσεχ αποκόμισε στο 5ο μόλις λεπτό τον τραυματισμό που τον ανάγκασε να φορά προστατευτική μάσκα για το υπόλοιπο της καριέρας του ενώ ο Κουντιτσίνι, ο οποίος είχε αντικαταστήσει τον Τσέχο, τραυματίστηκε επίσης σοβαρά λίγο πριν τη λήξη του ματς!

Εν τω μεταξύ, στο 62ο λεπτό είχε αποβληθεί ο Όμπι Μίκελ με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Παρά τις λίγες αυτές ατυχίες, οι «μπλε» κατάφεραν να επικρατήσουν με σκορ 1-0 χάρις στο αυτογκόλ του Ιβάρ Ινγκίμαρσον και την ολύμπια ψυχραιμία του Τζον Τέρι στα τελευταία λεπτά της συνάντησης...