Στήριξε τον Μουρίνιο η εξέδρα στο «Ολντ Τράφορντ» παρά το 2-0

Την στήριξή του στον Ζοσέ Μουρίνιο έδειξε ο κόσμος που βρισκόταν στο «Ολντ Τράφορντ» για το Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ- Νιούκαστλ, παρά το προβάδισμα των δύο τερμάτων για τους φιλοξενούμενους.

Μπορεί σε κανέναν να μην άρεσε το σκορ όπως είχε διαμορφωθεί ήδη στα πρώτα δέκα λεπτά του αγώνα, ωστόσο για αρκετά λεπτά από την εξέδρα ακουγόταν «Jose's right, the board is shi*e», που σε πολύ κομψή μετάφραση σημαίνει: «Ο Ζοσέ έχει δίκαιο, η διοίκηση είναι... πάρα πολύ κακή».

Πάντως στο φινάλε ακούστηκαν γιουχαΐσματα, με τον κόσμο να αποδοκιμάζει τους ποδοσφαιριστές για το εις βάρος τους σκορ, το οποίο άνοιξε ο Κένεντι στο 7ο λεπτό και διπλασίασε ο Μούτο στο 10'. Μάλιστα η ομάδα του Ράφα Μπενίτεθ θα μπορούσε να είχε αυξήσει κι άλλο τα τέρματά της, αλλά ο Νταβίδ Ντε Χέα της αρνήθηκε το 3-0 με εξαιρετική απόκρουση και ο διαιτητής δεν είδε το πέναλτι σε ξεκάθαρα απλωμένο χέρι του Άσλεϊ Γιανγκ μέσα στην περιοχή έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Τζόντζο Σέλβι.