Ίντερ-Τότεναμ 0-0 (Ημίχρονο)

Χωρίς σκορ (0-0) ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο του «Τζιουζέπε Μεάτσα» ανάμεσα στις Ίντερ και Τότεναμ για την πρεμιέρα των ομίλων του UEFA Champions League.

Παιχνίδι με πολλή τακτική μέχρι στιγμής στο Μιλάνο, με την Ίντερ να μπαίνει δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο εκμεταλλευόμενη τον ενθουσιασμό του κόσμου της. Τα «σπιρούνια» ισορρόπησαν όμως γρήγορα και δεν κινδύνεψαν ιδιαίτερα μέχρι το 33ο λεπτό, όταν ο Μπρόζοβιτς επιχείρησε ένα σουτ από πλεονεκτική θέση το οποίο κατέληξε άουτ.

Η Τότεναμ ήταν πάντως αυτή που βρήκε τη μεγαλύτερη στιγμή του ματς στο 37ο λεπτό με τον Χάρι Κέιν. Η ασίστ του Έρικσεν υπήρξε ονειρώδης, ο ¶γγλος επιθετικός πέρασε τον Χαντάνοβιτς αλλά βγήκε μαζί με την μπάλα εκτός αγωνιστικού χώρου.

Ίντερ: Χαντάνοβιτς, Μιράντα, Ντε Βράι, Σκρίνιαρ, Ασαμόα, Βετσίνο, Μπρόζοβιτς, Ναϊνγκολάν, Πολιτάνο, Πέρισιτς, Ικάρντι

Τότεναμ: Βορμ, Σάντσεζ, Βερτόνγκεν, Οριέ, Ντέιβις, Ντάιερ, Ντεμπελέ, Έρικσεν, Λαμέλα, Σον, Κέιν