Αρνητικό ξεκίνημα για Β.Ιρλανδία στην πρεμιέρα του Nations League

Με το… αριστερό ξεκίνησε τις προσπάθειες της για διάκριση στο UEFA Nations League η Βόρειος Ιρλανδία, που γνώρισε την εντός έδρας ήττα με σκορ 2-1 από την Βοσνία.

To συγκρότημα του Μάρτιν Ο’ Νιλ ηττήθηκε με 2-1 στο Μπέλφαστ από την ανώτερη Βοσνία, στο πλαίσιο του 3ου γκρουπ της League B, (στο οποίο μετέχει και η Αυστρία).

Για τους φιλοξενούμενους το σκορ άνοιξε με πλασέ εντός περιοχής στο 36’ ο Ντούλιεβιτς, με τον Σάριτς στο 64’ να εκμεταλλεύεται την κακή επιστροφή του Κάθκαρτ προς τον Πίκοκ-Φάρελ, να τον εξουδετερώνει και σε κενή εστία να γράφει το 0-2. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 92ο λεπτό με τον Γκριγκ, χωρίς ωστόσο να φτάνουν στην ισοφάριση στα εναπομείναντα λεπτά..

Η Βόρειος Ιρλανδία πλέον θα ξαναδώσει επίσημα ματς τον Οκτώβριο, αφού ακολουθεί ρεπό δικό της και η αναμέτρηση Βοσνίας-Αυστρίας στις 11/9.