Ακόμα... περιμένει τη νίκη η Ίπσουϊτς

Πέρασε και η 6η αγωνιστική στην Τσάμπιονσιπ κι ακόμα περιμένει να πάρει την πρώτη της νίκη η Ίπσουϊτς, που έμεινε στο 1-1 με τη Νόριτς και απέτυχε να επικρατήσει των «καναρινιών» στο μεταξύ τους ντέρμπι, σε ένα σερί που συνεχίζεται από το 2009...

Στο «Portman Road», οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 57ο λεπτό όταν ο Έντουαρντς είδε τη μπάλα να κοντράρει από το σουτ που δοκίμασε και έπιασε πάνω στον αντίθετο βηματισμό τον Κρουλ για να καταλήξει στο βάθος της εσίας της Νόριτς για το 1-0.

Η ισοφάριση από πλευράς φιλοξενούμενων ήρθε στο 71ο λεπτό με σουτ του Μόριτζ, με την ομάδα του Ντάνιελ Φάρκε να επιβραβεύεται στο χρονικό διάστημα που είχε την πρωτοβουλία και ασκούσε πίεση για να βρει απάντηση στο γκολ που είχε δεχθεί.