Κάρντιφ - Άρσεναλ 1-1 (ημίχρονο/vid)

Με κεφαλιά του Μουστάφι από εκτέλεση κόρνερ του Τζάκα στο 11ο λεπτό, η Άρσεναλ προηγήθηκε, αλλά η Κάρντιφ ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Καμαράσα για το 1-1 στην ανάπαυλα στο ματς που διεξάγεται στην Ουαλία!

Οι «bluebirds» απέτυχαν να εκμεταλλευτούν ένα παραλίγο μοιραίο λάθος του Τσεχ στο ξεκίνημα της αναμέτρησης με τον Άρτερ να σουτάρει ψηλά, για να έρθει η κεφαλιά του Μουστάφι στο 11' να βάλει μπροστά τους Λονδρέζους.

Δοκάρι από τον Λακαζέτ στο 34', έφτανε στην περιοχή του Τσεχ και πίεζε ψηλά όταν της δινόταν η ευκαιρία, η ομάδα του Γουόρνοκ.

Στις καθυστερήσεις, ο Καμαράσα με δυνατό δεξί σουτ εντός περιοχής από τη στιγμή που η Άρσεναλ απέτυχε παταγωδώς να διώξει ένα γέμισμα, ισοφάρισε!