Η Φόρεστ την… έκανε ξανά στη Νιούκαστλ!

Θα ακούει Νότιγχαμ Φόρεστ και θα… τρέχει η Νιούκαστλ!

Ο σύλλογος της Τσάμπιονσιπ κατάφερε να πετάξει εκτός συνέχειας του Λιγκ Καπ τις «καρακάξες», καθώς επικράτησε το βράδυ της Τετάρτης (29/8) με 3-1 σε ένα ματς… θρίλερ.

Ο Μέρφι είχε ανοίξει το σκορ για την ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη μόλις στο 2ο λεπτό. Η ισοφάριση των φιλοξενούμενων ήρθε στο 90+2’ με τον Ροντόν, όμως οι παίκτες του Αϊτόρ Καράνκα βρήκαν τον τρόπο να πετύχουν δύο (!) γκολ έως το φινάλε (Κας 94’, Ντίας 97’) και να πάρουν μια μεγαλειώδη πρόκριση!

Έτσι για δεύτερη σερί σεζόν η Φόρεστ άφησε εκτός συνέχειας του θεσμού τη Νιούκαστλ, καθώς και πέρυσι είχε κάνει τη ζημιά και μάλιστα μέσα στο «St Jame’s Park», επικρατώντας με σκορ 3-2 στην παράταση (2-2 η κανονική διάρκεια).

Η φετινή σεζόν δεν έχει ξεκινήσει καθόλου καλά για την ομάδα του Ράφα Μπενίτεθ που μετρά δύο εντός έδρας ήττες και μόλις ένα βαθμό μετά τις τρεις πρώτες «στροφές» της Πρέμιερ Λιγκ…