Με ανατροπή στην πρεμιέρα η Ντέρμπι του Λάμπαρντ (video)

Διπλό στην έδρα της Ρέντινγκ με σκορ 2-1 σημείωσε στην πρεμιέρα της Τσάμπιονσιπ η Ντέρμπι. Στο τελευταίο λεπτό της συνάντησης το νικητήριο τέρμα!

Ο Φρανκ Λάμπαρντ δεν θα μπορούσε να φανταστεί πιο εντυπωσιακό ντεμπούτο στον πάγκο των «κριαριών», αφού η τρεις βαθμοί της νίκης συνοδεύτηκαν από ανατροπή και γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων!

Η ομάδα του Πολ Κλέμεντ μπορεί να βρέθηκε μπροστά στο σκορ στο 52ο λεπτό με την κεφαλιά του Γιοόν Μποντβάρσον αλλά η άμεση ισοφάριση του Μέισον Μάουντ στο 59’ έδειχνε να οδηγεί την αναμέτρηση στην ισοπαλία…

Όλα αυτά ωστόσο μέχρι το τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Τομ Λόρενς έστειλε με υπέροχη κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα ύστερα από σέντρα του Μπένετ, «σφραγίζοντας» το πρώτο τρίποντο της σεζόν!