Μπέρνλι-Αμπερντίν 1-1 (Ημίχρονο)

Ισόπαλο με σκορ 1-1 ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο του «Τερφ Μουρ» ανάμεσα στην Μπέρνλι και την Αμπερντίν για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Europa League. Ασύλληπτο το γκολ της ισοφάρισης για τους Σκωτσέζους!

Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην ανάπαυλα με το σκορ του πρώτου αγώνα (1-1) και έχουν στη διάθεσή τους τουλάχιστον 45 λεπτά ακόμη για να διεκδικήσουν το εισιτήριο για τον τρίτο προκριματικό γύρο όπου περιμένει η Μπασακσεχίρ.

Η ομάδα του Σον Ντάις ήταν αυτή που εισήλθε με ενθουσιασμό στο γήπεδο και κατάφερε στο 6ο μόλις λεπτό να πάρει κεφάλι στο σκορ. Ο Κρις Γουντ βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μετά από επιτυχημένες προσποιήσεις στον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Το highlight της συνάντησης καταγράφηκε ωστόσο στο 28ο λεπτό! Το λάθος διώξιμο του Βόουκς έστρωσε την μπάλα στον Φέργκιουσον, ο οποίος «έγραψε» με εντυπωσιακό ανάποδο ψαλιδάκι το 1-1!

Μπέρνλι: Λίντεγκαρντ, Ταρκόφσκι, Μι, Λόουτον, Γουόρντ, Κορκ, Γουέστγουντ, Γκούντμουντσον, Λένον, Γουντ, Βόουκς

Αμπερντίν: Λιούις, Ντέβλιν, ΜακΚένα, Λόγκαν, Κόνσινταϊν, Χόμπαν, Φέργκιουσον, Σίνι, Μακάι-Στίβεν, ΜακΓκίν, Κόσγκροουβ