Αγγλία - Παναμάς 6-1 (τελικό)

Το england365.gr μετέφερε live την εξέλιξη της αναμέτρησης της Αγγλίας με τον Παναμά, με τα «τρία λιοντάρια» να προκρίνονται στους «16» του Μουντιάλ, με το επιβλητικό και ιστορικό 6-1 στη Novgorod Arena.

Η σελίδα χρειάζεται ανανέωση...

90' + 4' Ληξη στο παιχνίδι, μεγάλη νίκη για την Αγγλία και πρόκριση στην επόμενη φάση του Μουντιάλ. Επόμενο ματς, το... ντέρμπι με τους Βέλγους για την 1η και τη 2η θέση του 7ου ομίλου.

78' Γκολ για τον Παναμά που μειώνει σε 6-1 και... το χαίρονται άπαντες στην ομάδα! Ο Μπαλόι με προβολή σε μια άδεια άμυνα των Άγγλων, σκοράρει

73' Τρομερό σουτ του Χέντερσον έπειτα από κεφαλιά μέσα στην περιοχή, η μπάλα άουτ!

62' Κι άλλο γκολ! 6-0! Ο Λόφτους Τσικ σουτάρει εκτός περιοχής, η μπάλα κοντράρει στον Κέιν που έπειτα από την επικοινωνία του ρέφερι με το δωμάτιο του VAR αποδείχθηκε ότι δεν είναι οφσάιντ και κάπως έτσι το σκορ παίρνει ακόμα μεγαλύτερες διαστάσεις.

55' Τίποτα ιδιαίτερο στο πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με το σκορ στο 5-0 και τα 45 λεπτά που απομένουν να είναι τέτοια που αποκτούν διαδικαστικό χαρακτήρα... Το ενδιαφέρον μονάχα στα γκολ των Άγγλων για την κορυφή του γκρουπ

45' + 2' Λήξη ημιχρόνου στο 5-0 για τα τρία λιοντάρια που πλέον κυνηγούν και τη διαφορά τερμάτων για την περίπτωση της ισοβαθμίας στην κορυφή με το Βέλγιο

45' ΓΚΟΛ από τον Κέιν και 5-0 η Αγγλία με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του επιθετικού της Τότεναμ και τέταρτο συνολικά στη διοργάνωση

44' Πέναλτι για την Αγγλία σε νέο μαρκάρισμα... ράγκμπι στον Κέιν!

40' Ασταμάτητη Αγγλία και 4-0 από τον Στόουνς! Με κεφαλιά από κοντινή απόσταση έπειτα από απόκρουση του Πενέδο σε εξ επαφής κεφαλιά του Στέρλινγκ, τα «τρία λιοντάρια» γράφουν το 4-0!

35' Απίθανο γκολ από τον Λίνγκαρντ και 3-0 η Αγγλία κόντρα στον Παναμά! Τρομερό σουτ στην κίνηση, η μπάλα καρφώνεται στο «Γ» της εστίας του Πενέδο!

30' Στέρλινγκ και Λίνγκαρντ γίνονται στόχοι με μακρινές μπαλιές ώστε να τρέξουν στην πλάτη της άμυνας του Παναμά... Έτσι φαίνεται ότι επιλέγει η Αγγλία να χτυπήσει για σήμερα

Άνετη η Αγγλία με προβάδισμα δύο τερμάτων στο παιχνίδι και μάλιστα δίχως να φορτσάρει ιδιαίτερα...

22' ΓΚΟΟΟΟΟΛ με τον Κέιν και 2-0 η Αγγλία! Ο Λίνγκαρντ κέρδισε το πέναλτι σε ανατροπή από τον Εσκομπάρ...

20' Πέναλτι για την Αγγλία!

16' Καλό αριστερό σουτ του Μουρίγιο, δίπλα απ' τα δοκάρια του Πίκφορντ

7' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για την Αγγλία και 1-0 με κεφαλιά του Στόουνς από εκτέλεση κόρνερ!

4' Ένα σουτ του Γοδόι με καλές προϋποθέσεις, έφυγε άουτ,ψηλά

1' Ξεκίνησε το ματς!

Τα εκπληκτικά γραφικά της παράταξης των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο της Novgorod Arena:

Μια ματιά στ' αποδυτήρια των «τριών λιονταριών»:

Η άφιξη της Αγγλίας στην Novgorod Arena:

Η μοναδική αλλαγή στην 11άδα της Αγγλίας σε σχέση με το ματς κόντρα στην Τυνησία, είναι η παρουσία του Λόφτους - Τσικ αντί του Ντέλε Άλι. Ίδια 11άδα με το παιχνίδι κόντρα στους Βέλγους παρατάσσει ο Παναμάς.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων που θα παραταχθούν στην Novgorod Arena:

Αγγλία: Πίκφορντ, Στόουνς, Γουόκερ, Μαγκουάιρ, Χέντερσον, Λόφτους – Τσικ, Τρίπιερ, Γιάνγκ, Λίνγκαρντ, Κέιν, Στέρλινγκ

Στον πάγκο: Μπάτλαντ, Πόουπ, Κέιχιλ, Τζόουνς, Ρόους, Αλεξάντερ - Άρνολντ, Ντάιερ, Ντελφ, Ντέλε Άλι, Ράσφορντ, Γουέλμπεκ, Βάρντι.

Παναμάς: Πενέδο, Μουρίγιο, Ρ.Τόρες, Εσκομπάρ, Ντέιβις, Γκόμες, Μπαρτσένας, Κούπερ, Γοδόι, Τζ Ροντρίγκες, Πέρες

Στον πάγκο: Κάμινγκς, Γκ.Τόρες, Ντίαζ, Καλντερόν, Πιμεντέλ, Αρόγιο, Οβάλε, Τεγιάδα, Αβίλα, Ροντρίγκες, Μπαλόι