Το "σήκωσε" η Νοτς Κάουντι

Η Νοτς Κάουντι εξασφάλισε τον τίτλο στη League Two με το συντριπτικό 5-0 απέναντι στην Ντάρλιγκτον εκτός έδρας, την ώρα που η Μπαρνέτ ανησυχεί μετά την ήττα της με 1-0 στο γήπεδο της Άκριγκτον, σε χτεσινοβραδινά (27/4) παιχνίδια.

Το
Οι "Magpies" πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με γκολ του Τζόνι Τζάκσον στο 33ο λεπτό κι ενώ ο τερματοφύλακάς τους Κάσπερ Σμάιχελ είχε φροντίσει νωρίτερα να εξασφαλίσει το απαραβίστο της εστίας του.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Νοτς Κάουντι ήταν σαρωτική, πετυχαίνοντας άλλα 4 τέρματα από το 70' και έπειτα με τους Έντουαρντς, Γουέστκαρ και Ρότζερς (2).

Στο άλλο παιχνίδι, ο στράικερ της Άκριγκτον, Μπίλι Κι, τελείωσε το αρνητικό σερί των 9 αγώνων χωρίς νίκη για την ομάδα του με το γκολ που πέτυχε στο 70ο λεπτό απέναντι στη Μπαρνέτ, κάνοντάς την να ανησυχεί για την παραμονή της στην κατηγορία.