Γουέστ Χαμ - Μάντσεστερ Σίτι 1-2 (Ημίχρονο)

Με ένα τέρμα περισσότερο προηγείται της Γουέστ Χαμ η Μάντσεστερ Σίτι, με τους γηπεδούχους να συνεχίζουν να ψάχνουν την σωτηρία τους παίρνοντας φιλί - ζωής με γκολ λίγο πριν το ημίχρονο.

Οι «πολίτες» κυριάρχησαν στα πρώτα λεπτά και δικαίως ήταν μπροστά στο σκορ 2-0 μέχρι το 27', με το πρώτο γκολ να ανήκει στον Λιρόι Σανέ και το δεύτερο να είναι αυτογκόλ.

Μάλιστα στην δεύτερη φάση το τέρμα αρχικά πιστώθηκε στον Ντέκλαν Ράις, αλλά μετά πήγε στον Πάμπλο Σαμπαλέτα, που αντιμετωπίζει την παλιά του ομάδα. Νέο ενδιαφέρον έδωσε το εξαιρετικό γκολ του ¶αρον Κρέσγουελ με υπέροχη εκτέλεση φάουλ.

Νωρίτερα είχε σκοράρει ξανά η Γουέστ Χαμ, αλλά το τέρμα ακυρώθηκε για φάουλ του Αρναούτοβιτς στον τερματοφύλακα της Σίτι, Έντερσον, ενώ οι γηπεδούχοι έκαναν και παράπονα για πέναλτι που δεν πήραν μετά από παράβαση του Ιλκάι Γκιουντογκάν.