Μπράιτον-Τότεναμ 0-0 (Ημίχρονο)

Χωρίς σκορ (0-0) ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο του «AMEX Stadium» ανάμεσα σε Μπράιτον και Τότεναμ για την 35η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Πρέμιερ Λιγκ.

Οι δύο ομάδες αφού «ξόδεψαν» το πρώτο εικοσάλεπτο για να βρουν τα πατήματά τους στον αγωνιστικό χώρο, άρχισαν να εκδηλώνουν τις επιθετικές τους διαθέσεις και έδωσαν έντονο ρυθμό στο ματς, ο οποίος διατηρήθηκε μέχρι το πέρας των πρώτων 45 λεπτών. Οι περισσότερες προσπάθειες για γκολ σημειώθηκαν με μακρινά σουτ όπως αυτά των Μπονγκ (25Ά) και Λούκας Μόουρα (32Ά) όμως οι Ράιαν και Γιορίς βρέθηκαν σε ετοιμότητα.

Εκπληκτική εμφάνιση πραγματοποιεί μέχρι στιγμής ο 37χρονος αμυντικός των γηπεδούχων Μπρούνο Σαλτόρ, ο οποίος άκουσε την κερκίδα να τραγουδά ρυθμικά το όνομά του στο 42ο λεπτό της συνάντησης. Η μεγαλύτερη φάση της αναμέτρησης σημειώθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, με τον Ματ Ράιαν αν «βγάζει» το συρτό σουτ του Σον πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα!

Μπράιτον: Ράιαν, Ντανκ, Ντάφι, Σάλτορ, Μπονγκ, Νοκάρ, Στέφενς, Γκρος, Ισκιέρδο, Καγιάλ, Μάρεϊ

Τότεναμ: Γιορίς, Αλντερβάιρελντ, Βερτόνγκεν, Οριέ, Ντέιβις, Σισοκό, Γουανιάμα, Έρικσεν, Λούκας, Σον, Κέιν