Κλοπ: «Ακόμα δεν έχει τελειώσει τίποτα…»

Ενθουσιασμένος με την εμφάνιση και τη νίκη της Λίβερπουλ επί της Μάντσεστερ Σίτι εμφανίστηκε ο Γιούργκεν Κλοπ, ο οποίος φρόντισε να τονίσει πως παρά το 3-0 υπέρ της ομάδας του η πρόκριση στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ δεν έχει κριθεί ακόμα.

«Κάναμε ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο και καταφέραμε να κερδίσουμε την καλύτερη ομάδα στον κόσμο! Σίγουρα όταν αντιμετωπίζεις έναν τέτοιο αντίπαλο δεν μπορείς να είσαι κυρίαρχος και στα 90 λεπτά, όμως εμείς διαχειριστήκαμε σωστά το ματς.

Υπάρχει ακόμα ένα παιχνίδι μπροστά μας και θα πρέπει να παλέψουμε με την ίδια διάθεση. Ακόμα δεν έχει τελειώσει τίποτα. Δείξαμε την ποιότητα που διαθέτουμε και κερδίσαμε 3-0, όμως αυτό ήταν μόνο το πρώτο… ημίχρονο» δήλωσε αμέσως μετά τη σπουδαία νίκη των «κόκκινων» ο Γερμανός τεχνικός.