Ζλάταν: «Έκανα το σουτ γιατί... κουράστηκα»! (vid)

Τρομερός γι' ακόμα μια φορά ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς, εξήγησε ότι έκανε την μαγική λόμπα στο ντεμπούτο του με τους Λ.Α. Γκάλαξι γιατί... δεν άντεχε να τρέξει με τη μπάλα, ενώ φυσικά δεν παρέλειψε να ευλογήσει τα γένια του, λέγοντας πως αν η LAFC είχε κι αυτή Ζλάταν, δεν θα έχανε το ντέρμπι!

Ο Σουηδός σούπερ σταρ σκόραρε δύο φορές στη νίκη (4-3) των Γκάλαξι, το βράδυ του περασμένου Σαββάτου, έχοντας μπει με αλλαγή στο ματς με την Λος ¶ντζελες FC στα τελευταία 20 λεπτά, ισοφαρίζοντας αρχικά και ανατρέποντας το σκορ στις καθυστερήσεις!

«Ένιωσα σαν να είχα παίξει... 40 ματς σε αυτά τα 20 λεπτά που αγωνίστηκα. Είχα και το jet lag από το ταξίδι ακόμα... Έκανα το πρώτο σπριντ, άρχισα να λαχανιάζω και στη δεύτερη ευκαιρία σκέφτηκα “δεν πρόκειται να τρέξω” γι' αυτό και σούταρα! Αν η LAFC είχε Ζλάταν, θα ήταν καλύτερα τα πράγματα για εκείνους» είπε ο νέος αστέρας του MLS!