Τότεναμ- Ρότσντεϊλ 1-1 (Ημίχρονο)

Σε ένα ημίχρονο που τα είχε όλα, Τότεναμ και Ρότσντεϊλ πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες με σκορ 1-1 για το Κύπελλο Αγγλίας.

Μπερδέματα ακόμη μία φορά με το VAR, το οποίο… χρειάστηκε δύο λεπτά για να ακυρώσει το γκολ του Λαμέλα (6'), ενώ υπήρξαν και άλλες διαμαρτυρίες για τις αποφάσεις.

Στο 23' ο Σον άνοιξε το σκορ για τους Λονδρέζους, ενώ πέντε λεπτά αργότερα λίγο έλειψε να διπλασιάσει τα τέρματά του, όμως ξανά ο διαιτητής δεν μέτρησε το γκολ από εκτέλεση πέναλτι επειδή ο παίκτης της Τότεναμ σταμάτησε πριν την εκτέλεση! Σαν να μην έφτανε αυτό, στο 31' οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τρόπο να… σοκάρουν την Τότεναμ, ισοφαρίζοντας σε 1-1 με τον Χάμφρις, ενώ λίγο έλειψε στο 45' να γίνει η ανατροπή εάν το σου του Κάνον δεν χτυπούσε στο δοκάρι του Βορμ.

Τότεναμ: Βορμ, Τρίπιερ, Ντάιερ, Φόιθ, Ρόουζ, Σισοκό, Γουίνκς, Λαμέλα, Σον, Λούκας, Γιορέντε

Στον πάγκο: Γκαζανίγκα, Γουόκερ- Πίτερς, Σάντσες, Ντεμπελέ, Έρικσεν, Άλι, Κέιν

Ρότσντεϊλ: Λίλις, Ράφερτι, ΜακΝάλτι, ΜακΓκέιχι, Χάμφρις, Καμπς, Ντόουνς, Ντελανέι, Κάνον, Κίτσινγκ, Χέντερσον

Στον πάγκο: Μουρ, Ντλχε, Ράθμποουν, Τόμπσον, Ίνμαν, Ντέιβις, Άντσχεντ