Αποχώρησε τραυματίας με Τορίνο ο Ιγκουαΐν (video)

Με πρόβλημα τραυματισμού στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης με την Τορίνο για το ιταλικό πρωτάθλημα αποχώρησε ο Γκονσάλβο Ιγκουαΐν, με τη συγκεκριμένη εξέλιξη να ενδιαφέρει άμεσα τον Μαουρίτσιο Ποτσετίνο.

Ενδεχομένως ο προπονητής της Τότεναμ να άκουσε με ευχαρίστηση τα δυσάρεστα νέα για τον συμπατριώτη του, αφού σε περίπτωση που η ζημιά αποδειχθεί σοβαρή υπάρχει πιθανότητα απουσίας του από τη ρεβάνς του «Γουέμπλεϊ» στις 7 Μαρτίου για τη φάση των «16» του Τσάμπονς Λιγκ.

Να σημειωθεί πως η πρώτη αναμέτρηση στην Ιταλία έληξε ισόπαλη με σκορ 2-2, με τον Αργεντινό επιθετικό να πετυχαίνει και τα δύο γκολ για την ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι, αστοχώντας μάλιστα και σε πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.