Συνεχίζει να εντυπωσιάζει ο Σεσενιόν

Εντός έδρας νίκη με σκορ 2-0 και πρωταγωνιστή τον Ράιαν Σεσενιόν σημείωσε η Φούλαμ επί της Άστον Βίλα για την 32η αγωνιστική της Τσάμπιονσιπ.

O 17χρονος αριστερός μπακ-χαφ άνοιξε το σκορ στο 52ο λεπτό, σημειώνοντας ταυτόχρονα το έβδομο γκολ του μέσα στο 2018, επίδοση που υστερεί μόνο απέναντι σε αυτή του Σέρχιο Αγουέρο, με τον άσο της Μάντσεστερ Σίτι να μετρά δύο τέρματα περισσότερα μέσα στο νέο έτος. Το δεύτερο «χτύπημα» της ομάδας του Σλάβισα Γιοκάνοβιτς σημείωσε στο 71ο λεπτό ο Φλόιντ Αγιτέ.

Ισοπαλία με σκορ 1-1 στην έδρα της Πρέστον παραχώρησε η πρωτοπόρος Γουλβς παρά το γεγονός ότι οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν με παίκτη λιγότερο για περίπου μισή ώρα, με τον Τζον Γουέλς να αντικρίζει δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 59ο λεπτό τη συνάντησης.