Γιουβέντους - Τότεναμ 2-1 (Ημίχρονο)

Σε 2-1 κατάφερε να μειώσει η Τότεναμ, που πήρε το φιλί της ζωής από τον Χάρι Κέιν μετά από δύο γρήγορα γκολ του Γκονσάλο Ιγουαΐν. Είχε και δοκάρι σε (νέο) πέναλτι ο Αργεντινός στην τελευταία φάση του πρώτου μέρους.

Οι Spurs βρίσκονταν ήδη πίσω στο σκορ από το 2ο λεπτό, για να έρθει πριν κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο και ένα πέναλτι του Ντέιβις, με τον Ιγουαΐν να ευστοχεί και να κάνει το 2-0.

Έμεινε πίσω από εκείνο το σημείο και μετά η γηπεδούχος, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι παίκτες του Μαουρίσιο Ποτσετίνο βρίσκοντας δίχτυα μετά από αρκετές καλές στιγμές. Σκόρερ ο Κέιν, που πέρασε και τον Τζιανλουίτζι Μπουφόν.

Στο τέλος του Α' μέρους ο Οριέ έκανε χαζό πέναλτι στον Ντούγκλας Κόστα, αλλά ο Ιγουαΐν αστόχησε στέλνοντας την μπάλα στο οριζόντιο.

Γιουβέντους: Μπουφόν, Ντε Σίλιο, Μπενάτια, Κιελίνι, Σάντρο, Πιάνιτς, Κεντίρα, Ντούγκλας Κόστα, Μπερναντέσκι, Μάντζουκιτς, Ιγουαίν

Στον πάγκοΣτσέσνι, Μαρκίζιο, Ασαμόα, Ρουγκάνι, Στουράρο, Μπεντακούρ, Μουρατόρε

Τότεναμ: Γιορίς, Οριέ, Σάντσες, Βερτόνχεν, Ντέιβις, Ντάιερ, Ντεμπελέ, Έρικσεν, Ντέλε, Λαμέλα, Κέιν

Στον πάγκο: Γκατσανίγα, Τρίπιερ, Ρόουζ, Γουανιάμα, Σισοκό, Σον, Λούκας