Βενγκέρ: «Δύσκολα, αλλά θα το παλέψουμε»

Στις προσπάθειες που θα καταβάλει η Άρσεναλ για να εξαντλήσει τις πιθανότητές της να τερματίσει στην τετράδα στάθηκε μετά την ήττα από την Τότεναμ ο τεχνικός της, Αρσέν Βενγκέρ, που δεν έψαξε να βρει δικαιολογίες για την εμφάνιση της ομάδας του.

«Στο πρώτο ημίχρονο χάσαμε 3-4 ευκαιρίες στην αντεπίθεση και είναι δύσκολο να το δεχθούμε μιας και πάντα τα χαλούσαμε στην τελική προσπάθεια. Τους περιορίσαμε. Όταν σκόραραν απέκτησαν ελευθερία κινήσεων και θα μπορούσαν να είχαν σκοράρει περισσότερο, αλλά κι εμείς θα μπορούσαμε να το είχαμε κάνει 1-1 μέσα στα τελευταία δέκα λεπτά.

Το γκολ ήταν το κλειδί και το δεχθήκαμε πρώτοι. Ο Κέιν έκανε την διαφορά, αυτό ξέρει να κάνει καλύτερα. Είδα το ριπλέι, δεν έχει κάνει φάουλ. Είναι απλώς μια κίνηση που κάνουν οι σέντερ φορ. Τα μόνα που μπορούμε να πούμε είναι για τους εαυτούς μας. Είναι πολύ πιο δύσκολο πλέον για τετράδα, αλλά θα το παλέψουμε», ανέφερε σχετικά.