Έβαλαν στο μάτι τον Αλέξις οι παίκτες της Χάντερσφιλντ

Ρεκόρ κερδισμένων φάουλ σε φετινό παιχνίδι της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ σημείωσε ο Αλέξις Σάντσες κατά τη διάρκεια της νικηφόρας εντός έδρας αναμέτρησης με τη Χάντερσφιλντ (2-0).

Ο Χιλιανός επιθετικός πέτυχε στο 68ο λεπτό το πρώτο του τέρμα με τη φανέλα των «κόκκινων διαβόλων» και κατέγραψε ταυτόχρονα επτά κερδισμένα «σφυρίγματα» του Στιούαρτ Άτγουελ, επίτευγμα που δεν έχει σημειωθεί από οποιονδήποτε συμπαίκτη του σε αγώνα της Πρέμιερ Λιγκ την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο.

Ο 29χρονος επιθετικός τράβηξε βέβαια την προσοχή της… στατιστικής και με τρόπο αρνητικό, αφού απώλεσε την κατοχή της μπάλας 32 ολόκληρες φορές κατά η διάρκεια του αναμέτρησης του «Ολντ Τράφορντ», επίδοση που επίσης δεν έχει ξαναπαρουσιαστεί φέτος από ποδοσφαιριστή του Ζοσέ Μουρίνιο στο αγγλικό πρωτάθλημα…