Νιούπορτ-Τότεναμ 1-0 (Ημίχρονο)

Με το γκολ του Πάντραϊγκ Άμοντ από το 38ο λεπτό προηγείται η Νιούπορτ της Τότεναμ με το πέρας του πρώτου ημιχρόνου για τον τέταρτο γύρο του FA Cup.

Η ομάδα του Μάικλ Φλιν βρίσκεται δίκαια μπροστά στο σκορ, αφού τα «σπιρούνια» δυσκολεύονται ιδιαίτερα να παρουσιάσουν έναν ορθολογικό τρόπο παιχνιδιού στον δύσκολο αγωνιστικό χώρο του Newport Stadium.

Δεν είναι άλλωστε τυχαίο το γεγονός ότι η μόνη αξιόλογη ευκαιρία για το σύνολο του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο σημειώθηκε στο 32ο λεπτό, όταν ο Χάρι Κέιν δεν κατάφερε να κερδίσει με προσπάθεια εντός περιοχής τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Οι γηπεδούχοι αντίθετα πλησίασαν δύο-τρεις φορές με αξιώσεις στα καρέ του Βορμ, τα οποία κατάφεραν τελικά να παραβιάσουν στο 38’, όταν η σέντρα του Γουίλμοτ «αξιοποιήθηκε» από την εύστοχη κεφαλιά του Άμοντ για το 1-0!

Οι συνθέσεις:

Νιούπορτ: Ντέι, Ντιμέτριου, Γουάιτ, Πάιπ, Μπάτλερ, Λαμπαντί, Τόζερ, Μπένετ, Γουίλμοτ, Νόουμπλ, Άμοντ

Τότεναμ: Βορμ, Φόιθ, Βερτόνγκεν, Τρίπιερ, Γουόκερ-Πίτερς, Ντάιερ, Γουανιάμα, Σισοκό, Ντεμπελέ, Γιορέντε, Κέιν