Σαν να «καθάρισε» η Σίτι, «σίφουνας» η Λέστερ!

Γερές βάσεις για ακόμη μία νίκη έχει θέσει η Μάντσεστερ Σίτι, η οποία προηγείται στο ημίχρονο της Σουόνσι εκτός έδρας με σκορ 2-0. Εκπληκτική η Λέστερ, «καθάρισε» όπως φαίνεται το τρίποντο από νωρίς, προηγούμενη της Σαουθάμπτον στο «Σεντ Μέρις» με σκορ 3-0!

Στο 27' ο Σίλβα μετουσίωσε την υπεροχή των «πολιτών» σε γκολ, ενώ λίγο αργότερα- στο 34'- ήταν η σειρά του Ντε Μπρόινε να δώσει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Στα άλλα ματς, η Λέστερ… σόκαρε την Σαουθάμπτον εκτός έδρας και προηγείται στο ημίχρονο 3-0. Μαχρέζ (11'), Οκαζάκι (32') και Κινγκ (38') βρήκαν δίχτυα και οδηγούν εκ του ασφαλούς την ομάδα τους στο σπουδαίο τρίποντο.

Διπλό… ημίχρονο και στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ», με τον Ρούνεϊ να εχει βάλει σε θέση οδηγού την Έβερτον στην αναμέτρηση με τη Νιούκαστλ (1-0). Άτυχες οι «καρακάξες», μετρούν ήδη δύο δοκάρια!