Σαουθάμπτον- Έβερτον 1-1 (Ημίχρονο)

Χάρη στο καταπληκτικό τέρμα του Σίγκουρντσον στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, η Έβερτον πήγε στα αποδυτήρια ισόπαλη με σκορ 1-1 απέναντι στη Σαουθάμπτον!

Ανώτεροι καθ' όλη τη διάρκεια του 45λεπου οι «Άγιοι», προηγήθηκαν με το γκολ του Τάντιτς στο 18', ενώ λίγο νωρίτερα- στο 11' - είχαν δοκάρι σε σουτ του Τσάρλι Όστιν!

Κάκιστο πρώτο μέρος, ακόμη ένα, για τα «ζαχαρωτά» που τελικά στην μοναδική αξιόλογη στιγμή τους κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Ισλανδό.

Να σημειωθεί ότι οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για πέναλτι που δεν τους δόθησε, σε χέρι του Κιν έπειτα από γύρισμα του Ντέιβις στο 38'.

Σαουθάμπτον: Φόρστερ, Χεντ, Φαν Ντάικ, Σέντρικ, Μπέρτραντ, Ντέιβις, Χόιμπεργκ, Γουόρντ-Πράους, Τάντιτς, Μπουφάλ, Όστιν

Αλλαγές: ΜακΚάρθι, Γιοσίντα, Ρέντμοντ, ΜακΚουίν, Λονγκ, Λεμινά, Γκαμπιαντίνι

Έβερτον: Πίκφορντ, Γιαγκέλκα, Κιν, Κένι, Μπέινς, Γκεγέ, Σνάιντερλεν, Σίγκουρτσον, Μιραλάς, Λένον, Κάλβερτ-Λιούιν

Αλλαγές: Ρόμπλες, Μπάνιντζιμ, Γουίλιαμς, Βλάσιτς, Λούκμαν, Σ. Ραμίρεζ, Ρούνεϊ