Ταπείνωση για Σέλτικ!

Τι το ήθελε να προηγηθεί; Η Παρί Σεν Ζερμέν… πείσμωσε και τελικά ισοπέδωσε τη Σέλτικ με το εμφατικό 7-1!

Δύσκολη βραδιά για τους Σκωτσέζους, οι οποίοι ξεκίνησαν ονειρικά το ματς με το γκολ του Ντεμπελέ στο 1', όμως σύντομα ένιωσαν τον… εφιάλτη!

Η Παρί δεν πτοήθηκε. Αντίθετα… γκάζωσε και κατάφερε να σκορπίσει την αντίπαλό της από το πρώτο ημίχρονο! Στο 9' ο Νεϊμάρ ισοφάρισε, ο ίδιος παίκτης ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 22', ενώ στη συνέχεια ήταν η σειρά των Καβάνι (28') και Εμπαπέ (35') και προσθέσουν το όνομά τους στον πίνακα των σκόρερ.

Το ίδιο… εφιαλτικό και το δεύτερο ημίχρονο, με  τους Βεράτι (75'), Καβάνι (79') και Άλβες (80') να ρίχνουν νοκ άουτ τους φιλοξενούμενους.

Με το αποτέλεσμα αυτό η Παρί παρέμεινε στο +3 από τη 2η Μπάγερν, ενώ η Σέλτικ στην 3η θέση με τρεις πόντους και την Άντερλεχτ χωρίς βαθμό.